Vratné obaly a upcyklace

Na životním prostředí nám záleží. Celý náš koncept vedeme uvědoměle dle principu zero waste a minimalizace odpadu. Součástí tohoto kroku je i spolupráce se značkami, kterým vybíráme prázdné obaly od kosmetiky pro jejich další využití.

Obaly nám můžete na prodejnu přinést a získat za ně zajímavé odměny. Často tak ušetříte a zároveň uděláte něco pro naše životní prostředí, protože nejlepší odpad je ten, který nikdy nevznikne.

Značky, od nichž je možné vracet obaly

— Anela

Vracet můžete všechny flakónky od velikost 15 ml a větší. Za každý 1 ks prázdného flakonu o objemu 15 a 30 ml Vám odečteme slevu 5 Kč. Za obaly větší než 30 ml odečteme při nákupu 10 Kč za kus. Slevy se sčítají dle počtu vrácených obalů. Sleva lze uplatnit na nákup jakýchkoli produktů v Non Toxic Life.

— Biorythme

Vybírá dózy od krémů o velikostech 30 a 60 ml a dózy od svíček 60 ml. Za každých 5 ks dóz (přičemž alepoň 3 ks musí být o velikosti 60 ml!), Vám odečteme  slevu ve výši 300Kč na nákup. Pokud vrátíte dvě várky dle zadání, slevu Vám duplikujeme.  Přinést můžete též mini dózičky od vzorků krémů, ale nezapočítávají se do celkového počtu viz výše. Sleva lze uplatnit pouze na nákup produktů Biorythme.

— Florihana

Od Florihany lze vracet plastové lahvičky od olejů a květových vod. Tyto lahve neposíláme zpět do výroby, tedy za ně nenabízíme odměnu. Prázdné lahve však využíváme pro prezentaci značky na naší prodejně (plná balení nevystavujeme, protože musí být uchovány v lednicích). Větší lahve 500 a 1000 ml od květových vod též používáme jako obal na bezobalové Stáčírně.

— Inlight

Vracet můžete i prázdné flakónky od značky Inlight, které následně slouží dodavateli na výrobu charitativních svíček a do výloh prodejcům. Za vracení obalů dodavatel slevy neposkytuje.

— Mylo

Mylo vybírá jakékoli druhy svých obalů a za každý jeden, který nám přinesete, získáte slevu 10 Kč na nákup. Sleva se vztahuje pouze na nákup nových produktů od Myla.

— Omorfia

Exkluzivně u nás můžete vracet obaly od značky Omorfia. Nosit můžete všechny velikosti kelímků (nikoli lahvičky). Za klasickou velikost kelímku získáte slevu 20 Kč a za miniaturku 10 Kč na nákup produktů Omorfia.

— Sonett

Pokud u nás nakupujete barely ekodrogerie Sonett, můžete nám je vracet prázdné zpět (pouze ty u nás zakoupené!) a vyměnit hned za plné. Jedná se o obaly o objemu 5, 10 a 20 l. Na Stáčírně je sice opětovně neuvyužijeme, máme na ně ale odbyt ze stran zahrádkářů a jiných provozů, kde by podobné nové barely stejně museli kupovat. Barely tedy rádi darujeme právě na tato místa, aby měly další smysluplné využití. Zároveň se můžete ozvat i Vy v případě, že byste měli o prázdné barely též zájem, rádi Vám je nashromáždíme. 

Obaly od kosmetiky, prosím, vracejte s původní etiketou a vytřené suchým ubrouskem, aby se minimalizovalo vytečení zbytků olejových produktů.

Slevu, kterou získáte za vratné obaly je nutné využít při téže návštěvě. Vouchery, na slevy nevystavujeme.