Jmenuji se Petra a stojím za konceptem Non Toxic Life. Jsme jediná transparentní kamenná prodejna a eshop v ČR, kde naleznete ten nejstriktnější výběr non toxic kosmetiky, která nezná kompromisů.

Začátky

V roce 2019 vznikla naše voňavá oáza v industriálním, kulturou a uměním nabitém prostoru DEPO2015 v Plzni a pro velký zájem jsem následně tento prostor přenesla i do online podoby.

Mým cílem bylo vytvořit místo, kde budete mít jistotu skutečně čistých produktů bez škodlivé chemie a zároveň zde naleznete pohromadě vše, co pro svou non toxic cestu potřebujete. Díky Vám se tato vize naplňuje a Non Toxic Life se během fungování rozrostl třeba i o bezobalovou Stáčírnu non toxic ekodrogerie. 

Myšlenka naší čisté oázy se však zrodila o mnoho let dříve… I já jsem totiž kdysi neměla sebemenší tušení, čím že se to ve všech těch flakónkách v koupelně vlastně obklopuji.

Kamenná prodejna v centru Plzně

Jungmannova 4
301 00 Plzeň 3 – Jižní Předměstí

Pondělí 11–17 h
Úterý 10–18 h
Středa 11–17 h
Čtvrtek 10–18 h
Pátek zavřeno
Sobota 10–15 h
Neděle zavřeno

+420 792 777 441
info@nontoxiclife.cz

Naše stáčírna

Bezobalová ekodrogerii, tekutá mýdla a jednodruhové suroviny pro úklid a výrobu drogerie.

Jak tohle můžou prodávat?

Náš příběh, jak už to u osudových věcí v životě bývá, začal v naprosto běžném okamžiku všedních dní při koupání naší tehdy roční dcerky. Při čekání na bublinkovou zmrzku a pohledu do vany plné pěny mě náhodou a bez jakýchkoli pohnutek napadlo začíst se do etikety na flakonu “přírodní” pěny do koupele „pro děti“. Nejmenovaná značka se pyšnila přírodním složením na obale, a protože dcera byla uprostřed hry a vyrábění zmrzliny ze všudypřítomné pěny, začala jsem googlit každou jednu položku ze seznamu ingediencí na obale. Popravdě bylo to poprvé, co mě napadlo, že bych tomu drobnému seznamu cizích slov měla věnovat pozornost. Věděla jsem sice, že tam nějaký takový seznam je, ale vnímala jsem jej jako daný a již „zkontrolovaný“. Jak jinak by se takový produkt vůbec mohl prodávat, no ne? 

Byl to celkem šok! Na veškeré aspekty zdravého života dcery včetně kvalitního stravování v bio kvalitě jsem kladla důraz, ale pak jsem ji denně naložila do vaničky plné chemického koktejlu, kterou, jak každý rodič ví, dítě před spaním půlku vypije. Pamatuji si, že dcera šla okamžitě z vany a ještě ten den jsem přečetla složení naprosto všeho, co jsme doma měli a vše nevyhovující nanosila doprostřed obýváku, včetně drogerie i mé značkové „přírodní“ pleťové a vlasové kosmetiky. Ten večer přišel muž domů a neměl si čím vyčistit zuby, protože jsem odmítla cokoli z těchto produktů nadále používat. Ze všech těch pro mě naprosto neuvěřitelných informací, které jsem se s každou ingrediencí na naší běžné konvenční kosmetice dozvěděla, jsem byla čím dál tím více rozpolcená, naštvaná a hlavně nemohla jsem tomu uvěřit! Tomu, že se do něčeho, co používá takové množství lidí na denní bázi a co by mělo podléhat nějaké kontrole “svrchu”, můžou dávat tak škodlivé látky, o kterých se dokonce i ví, že jsou nebezpečné!

Slibuji, že neuhnu z cesty a své požadavky na výběr produktů budu mít nastavené stále tak striktně, jak je to jen možné.

To mě celou tu dobu oblbovali?

Hned po té, co jsem se dostala z fáze „Jak tohle můžou prodávat?!“ jsem spadla do jiné „To mě celou tu dobu oblbovali?!“ a musím říct, že tato se mnou velmi silně pohnula. Byla jsem rozhořčená z toho, že jsem za své vydělané peníze nakupovala od firem, které mi bezostyšně lhali, klamali mě jakožto spotřebitele a díky dobře promyšlené reklamě jsem nakupovala produkty (často označené jako „přírodní“!), které jsou pro mě a mou rodinu nebezpečné a zdraví škodlivé. Každý měsíc jsem vyměnila své peníze a potažmo tedy i svůj čas a energii, za flakony nebezpečného chemického koktejlu a hazard se svým zdravím. 

Přiznám se, že celá tato zkušenost mi otevřela oči v mnoha směrech. Největším pozřením bylo, že ani v obyčejné rutinní činnosti jako je nákup pěny do koupele, nesmím zapomínat na to být obezřetná a zodpovědná za svůj výběr, což se dnes snažím naučit i naše klientky. Mějme na paměti, že každý máme hlas a svým výběrem a vědomým nakupováním můžeme podporovat správné značky a lidi, kteří za nimi stojí. Oceňme ty, které to s námi myslí dobře, protože značka, která do Vaší pleťové kosmetiky či šamponu přidává nebezpečné chemikálie, to s Vámi asi moc dobře nemyslí. 

Pokud bych se ale měla dostat k samotné myšlence a vizi prodejny Non Toxic Life, zrodila se ve chvíli, kdy jsem zjistila, že neexistuje místo, kde by šlo koupit opravdu čisté protříděné produkty s garancí. Zkrátka jeden obchod, eshop, kde by bylo vše na jednom místě a zákazník měl skutečně jistotu. A protože jsem žena činu a mám tendenci problém řešit než si nad ním jen postesknout, vyřešila jsem jej. To vše vedlo k vytvoření jedinečného prostoru, kde dnes můžete s jistotou a dobrým pocitem nakoupit vše, co k péči o sebe i své milované potřebujete.

Za celým konceptem stojí mé odhodlání a mnoho let času stráveného usilovným samostudiem všech možných sfér této problematiky, která spočívá ve znalosti kosmetických ingrediencí, jejich vlastností, účinků i správného sladění a kompozice. Dnes spolupracuji s mnoha odborníky z rozličných oborů, díky kterým se dále vzdělávám a mohu rozšiřovat a předávat tyto zajímavé informace i Vám. 

Petra Zieglerová

A co je toxické ve vaší drogerii? Zorientovat se vám v tom pomůže náš blog.